ADOPEN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak..

ADOPEN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak..

Üretim sektörü ve sanayi girişimciliği dedesi Mustafa Sak’tan devraldığı bir miras… Şu anda dünyanın 30’tan fazla ülkesine ihracat yapan Adopen firması, Türkiye’deki sayılı firmalardan biri… Başarısının sırrını 'Yola çıktığım zaman ürünümle uluslararası iş yapabilirim' sözleriyle açıklayan Mustafa Sak, sektöründe lider.

En yüksek bütçeyi ARGE ve yıllık reklam bütçesi olarak ayıran Mustafa Sak, dünyadaki en gelişmiş teknolojileri kullanarak üretim yapıyor. Tamamen otomasyona dayalı, adeta uzay üssünü andıran fabrikasının 200 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu söyleyen Sak, Antalya’ya yeni yatırımlar yapacağının da haberini verdi. Kazancının önemli bir kısmını da hayır işleri için kullanan genç iş adamı, söz sosyal sorumluluk projelerinden açıldığında bu yaptıklarının bir insanlık vazifesi olduğunu söyledi. Birçok okul yaptırarak, bir eğitim gönüllüsü olan Mustafa Sak, geleceğin aydınlık yüzlerinin gizli kahramanı…

Dedesinden kalan bir aile geleneğini devam ettiren Sak, Kurban Bayramı’nda işçilerine kurban dağıtmaya devam ediyor. Aile geleneklerine ve ailesine düşkünlüğüyle bilinen Mustafa Sak için dedesinden miras kalan bu gelenek onun vazgeçilmezi…Son derece alçakgönüllü ve esprili anlatımıyla bize önemli açıklamalar yapan Mustafa Sak’la, gerçekleştirdiğimiz sohbetimizde Antalya’dan, Antalyaspor’dan, yatırımlarından ve hayallerinden konuştuk.

PVC pencere ve kapı sektöründe ilkleri gerçekleştiren Mustafa Sak yakında çok farklı bir projeyle gündeme geleceklerinin de sinyalini verdi.