Skip to content Skip to footer

Biz Kimiz?

Türkiye’nin lider PVC Pencere üreticisi ADOPEN, 1956 yılından itibaren Türkiye’nin ilk pencere üreticilerinden biri olarak asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte Antalya’da kuruldu.

Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı. Türkiye’de ve tüm dünyada güvenilir bir marka haline geldi.

2000 yılından itibaren sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacı ile PVC sektörünün öncü ve en eski firmalarından birisi olan Plaspen’i de bünyesine alarak faaliyetlerini ADOPEN Plastik Sanayi A.Ş. adı altında İstanbul’da sürdürdü.

ADOPEN, Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınmıştır. 630 Bin m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip ADOPEN tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim yapılmakta olup, AR-GE faaliyetlerine son derece önem verilmektedir.

Kalite, Çeşitlilik ve Globallik

ADOPEN, hayatın her alanında güvenle kullanılan kaliteli, sağlam ve sektöründe eşi olmayan ürünler yapmak ve bu ürünleri geniş üretim mantığı çerçevesinde dünyaya sunmak için WINTECH markası altında dünyanın birçok noktasına hizmet vermenin hedefini taşımaktadır.

Bu sebeple;

2006 yılının Ağustos ayında Rusya’da,

2009 yılının Şubat ayında Ukrayna’da,

2023 yılında Cezayir’de faaliyete başlamıştır. 

2023 yılında Mısır’da yatırım kararı alınmıştır.

Türkiye’de ve Dünya’da PVC konusunda birçok ilke imza atarak sektörün en geniş bayi ağına sahip firmalarından biri haline gelen ADOPEN‘de uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretim yapılmaktadır. Üretim, Türkiye başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanına, 80’i aşkın ülkeye ihraç da edilmektedir.

Üretici Bayi
0 +
Tecrübe Yılı
0 +
Seri
0 +
Depolama Alanı
0
Toplam Alanı
0
DEĞERLERİMİZ

Geleceğe Örnek Oluyoruz

Geleneksel Değerler

Toplumsal kültür ve değerlerimizden ilham alıyoruz.

Sürdürülebilirlik

Çevremizi koruyarak kaliteli ve yenilikçi ürünler üretiyoruz.

Güven ve İnovasyon

Güvenilirlik ve yenilikçi ilkelerimizi benimsiyoruz.

İş Birliği

İş ortaklarımız ve çalışanlarımızla iş birliği içindeyiz.

Vizyon

“Dünyanın en kaliteli profili” ifadesi kullanıldığında, global çapta ilk akla gelen markalardan biri olmayı hedefliyoruz. Türkiye’yi dünya pazarlarında en üst sıralara taşıyarak, profil konusunda lider konuma ulaşmak için yola çıktık. ADOPEN’in ileri teknoloji ürünü profilleri ile dünya genelinde bir marka haline gelmeyi amaçlıyoruz, böylece Türkiye’nin üretimindeki kalite standartlarını dünya çapında tanıtmayı ve ölümsüz bir marka olmayı hedefliyoruz.

Misyon

ADOPEN, ürettiği profillerin kalitesini uluslararası çeşitli ölçüm ve standardizasyon kuruluşlarından aldığı kalite belgeleri ile kanıtlamış bir kuruluştur. Misyonumuz, yerli ve yabancı tüm müşterilere yönelik, PVC profil alanında en üst düzeyde kalite ve hizmet sunarak “Dünyanın PVC Profil Üreticisi” olmaktır. Bu doğrultuda, ADOPEN olarak profil konusunda en ileri teknolojiyle üretilen ürünleri ve en kaliteli hizmeti global çapta tüm dünyaya sunmayı amaçlıyoruz.

Ar-Ge

ADOPEN’in gelişiminin ve rekabette sıyrılmasının arkasında, Ar-Ge’ye verdiği stratejik önem yer almaktadır. ADOPEN, sürekli olarak yenilikçi ürünler ve katma değerli projeler sunmak için, Antalya, merkez fabrikasında bulunan Ar-Ge merkezindeki mühendis ekibiyle, ürün ve süreçlerde inovasyon yaratmaktadır.

Ar-Ge biriminde, hem teknolojik gelişmeler yakından takip ediliyor hem de bu teknolojilerin gelişimine doğrudan katkıda bulunuluyor. ADOPEN, ürünlerin teknolojik üstünlükleri ve işlevsel özelliklerinin yanı sıra tasarım nitelikleri açısından da sektöre yenilikler katmaya özen gösteriyor.

ADOPEN, her yıl cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge harcamalarına ayırıyor. Bu yatırımlar, kendi teknolojisini kendisi üreten ADOPEN’in, dünya insanı için dünya kalitesinin üstünde pencere ve pencere ürünleri yaratma tutkusunu simgeliyor.

ADO GRUP Diğer Markalarımız

Bayilikler Hakkında veya Sorularınız İçin Bize Ulaşın