Antalya lideri Adopen’e ödül

Antalya lideri Adopen’e ödül

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 2011 yılı değerlendirmeleri üzerinden verdiği geleneksel ödüller törenle dağıtıldı.

Türkiye'nin en büyükleri içinde yer alan firmalarla değişik kategorilerde en fazla vergi veren, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) en fazla prim ödeyen Antalya şirketleri her yıl olduğu gibi, bu yıl da ödüllendirildi. ATSO Konferans Salonu'nda yapılan '2012 Geleneksel Ödül Töreni'ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Antalya iş dünyasından konuklar katıldı.

Uzun süredir ülkenin en büyükleri arasında Antalya’yı ilk sırada temsil eden Adopen, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan ve bütün dünyada saygınlık göstergesi sayılan ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi’ listesine bu yıl 266. sıradan girmeyi başardı. Adopen, Türkiye’de sadece PVC pencere profili üretimiyle uğraşan şirketlerin de birincisi konumunda bulunuyor. Turizm ve tarımdaki önemine paralel olarak Antalya’nın adını sanayide de en öne taşımayı başaran Adopen ’in lideri İşadamı Mustafa Sak, bu sonuçtan dolayı ASO’nun layık gördüğü ödülü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın elinden aldı.

Bakan Yazıcı ödül dağıtımı esnasındaki konuşmasında, ödül almaya hak kazananları kutladı ve bu başarılarla Antalya'nın dünyada önemli marka şehirlere aday olduğunu söyledi. Törende birer konuşma yapan Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve ATSO Başkanı Çetin Osman Budak da, Antalya’nın farklılık yaratan bir il olmasına vurgu yaparak, bu başarıyı gösteren ve Antalya adını bir marka olarak geliştirenleri kutladılar.